w naszej ofercie: 14150 imprez, 6155 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Zielona Szkoła na Jurze
Wszystko o tej ofercie wie:
Kod oferty:
1611626
oferta w pdf
  • Szczegóły oferty
  • Zadaj pytanie
  • Oceń ofertę (Ocen: 0)
  • ZAMÓWIENIE WSTĘPNE

ZIELONA SZKOŁA NA JURZE

5-dniowa wycieczka
przygotowano dla grupy minimum 26 uczestników + 3 nauczycieli bezpłatnie!

PROGRAM

Dzień I - Nocleg w Olsztynie
Godz. ... do ustalenia - spotkanie z pilotem-przewodnikiem po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Wycieczkę proponujemy rozpocząć od Jasnej Góry - Sanktuarium, tj. Arsenał, Muzeum, Bazylika, Sala Rycerska dalej Golgota Jasnogórska - (czas trwania około 2h.) lub spotkanie wyznaczyć w miejscu zakwaterowania w Olsztynie. Tam też po zakwaterowaniu obiad. Po obiedzie z przewodnikiem ruszamy do ruin Zamku w Olsztynie
Koło godz. 18.00 - kolacja 

 

Dzień II - Nocleg w Złotym Potoku
godz. 8.30 - śniadanie - po nim wycieczka do Sokolich Gór, po ich zwiedzeniu jedziemy do Złotego Potoku, tam też kwaterujemy grupę.
Koło godz. 14.00 - obiad, po nim wyruszamy w stronę Źródeł Zygmunta i Barbary, oraz spacer do Diabelskich Mostów. Powracamy na kolację
Koło godz. 18.00 - kolacja
Koło godz. 19.00 - ognisko z kiełbaskami

Dzień III - Nocleg w Podlesiach
Godz. 8.30 - śniadanie - po nim wyruszamy na zwiedzenie ruin zamków w Mirowie i Bobolicach
Koło godz. 14.00 - obiad w Mirowie, po nim wyruszamy do Skał Kroczyckich
Koło godz. 18.00 - docieramy do Podlesic - tam zakwaterowanie i kolacja,

Dzień IV - nocleg w Ojcowie
Godz. 8.30 - śniadanie, po nim wyruszamy do największego i najbardziej znanego zamku na Jurze - Ogrodzieńca,
Koło godz. 14.00 - obiad w Kluczach, po obiedzie jedziemy zobaczyć Pustynię Błędowską
Koło godz. 18.00 - przybycie do Ojcowa, kolacja,
Koło godz. 19.00 - ognisko z kiełbaskami;

Dzień V
Godz. 8.30 - śniadanie, po nim wyruszamy na wycieczkę do Groty Łokietka
Godz. 14.00 - obiad, po nim wycieczka do Zamku w Pieskowej Skale i powrót

 


Przykładowe tematy zajęć:
1. Poznajemy drzewa: dzieci uczą się rozpoznawać gatunki drzew na podstawie liści, budowy korony drzewa, kory.
2. Wyprawa odkrywców: poprzez proste gry i zabawy dzieci uwrażliwiają się na otaczającą ją przyrodę: dźwięki , kolory,
3. Krajobraz: dzieci oceniając krajobraz w specjalnych arkusza dowiadują się o przekształceniu danego miejsca przez człowiek i jednocześnie odkrywają elementy naturalne środowiska
4. "Ojców Trophy": dzieci podczas marszu na orientację uczą się wyznaczać kierunek marszu na kompasie, wędrując przez najpiękniejsze i najdziksze tereny Ojcowskiego Parku Narodowego, gdzie w wyznaczonych punktach mają do wykonania różne zadania.
5. Poszukiwanie wiosny: dzieci odkrywają elementy budzącej się przyrody, którymi są rośliny jak i zwierzęta. Odkrywają dźwięki, zapachy i kolory budzącej się przyrody.
6. Woda w Twojej Rzece: dzieci badają dwa strumienie i porównują wyniki badań w laboratorium, określając czystość wody.

Jura:

Zamek w Ogrodzieńcu - Pierwotny gród został wzniesiony za czasów Bolesława Krzywoustego, w XII wieku. W XIV wieku Ogrodzieniec objął ród Włodków, którzy na miejscu dawnego grodu wnieśli kamienną warownię. Jej fragmenty zachowały się pośród murów późniejszego, renesansowego zamku.
Począwszy od XV wieku posiadłość przechodziła z rąk do rąk, by w końcu w 1523 roku stać się własnością jednego z najbogatszych ludzi ówczesnej Polski - Jana Bonera, krakowskiego bankiera. Po jego śmierci zamek odziedziczył w spadku bratanek Seweryn Boner. Renesansowy zamek powstał w latach 1530-1545. W latach 1550-1560 dobudowano tzw. Kurzą Nogę, wielki budynek na planie prostokąta wzniesiony u podnóża skały, który miał wzmocnić obronność zamku. W ścianach umieszczono strzelnice, nazwane w 1699 r. "dziurami do strzelania". Jednak pomimo groźnego wyglądu pod koniec XVI wieku zamek ten nie posiadający bastionów nie stanowił problemu dla zdobywających go.
W 1562 zamek przeszedł w ręce Jana Firleja, który poślubił spadkobierczynię Zofię, córkę Seweryna Bonera. Kres świetności zamku przyniosły wojska szwedzkie, które zrabowały i częściowo spaliły zamek.
W 1669 roku Ogrodzieniec objął Stanisław Warszycki, kasztelan krakowski. Od tego czasu rozpoczął się powolny upadek zamku. W 1695 zamek przeszedł jako wiano na własność Męcińskich. Potem kupił go Tomasz Jakliński. Ostatni właściciele zaniedbywali twierdzę, doprowadzając ją do całkowitej ruiny. Ostatnia pani na zamku, siostra Jaklińskiego, Mieroszewska, musiała opuścić obiekt wobec groźby jego zawalenia. Po II wojnie przystąpiono do zabezpieczenia zamku. Obecnie jest on własnością PTTK.

 

Okolice Ojcowa:
Ojcowski Park Narodowy

 - do niedawna był najmniejszym spośród istniejących obecnie w Polsce parków narodowych i ma, po zmianach dokonanych w 1997 r., 2 145,62 ha. Park ten leży w pd. Części Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej i obejmuje środkową część Doliny Prądnika o długości 12 km, dolną i środkową część Doliny Sąspowskiej o długości 5 km oraz przyległe fragmenty wierzchowiny jurajskiej. Dolina Prądnika i Sąspowska to główne i stale odwadniane jary kresowe o prostopadłych, skalistych zboczach i płaskim dnie, do których uchodzą mniejsze doliny o różnym charakterze. Na zboczach dolin często są widoczne fragmenty skał tworzących malownicze bramki, iglice skalne i inne formy skałkowe ( np. Brama Krakowska, Igła Deotymy. Odrębną grupą form związanych z wapieniami i działalnością krasową wód podziemnych są jaskinie i schroniska skalne. Wyżyna Krakowsko - Częstochowska jest obszarem licznego ich występowania. Do tej pory zinwentaryzowano tu np. 1000 jaskiń i schronisk (małych jaskiń), z czego na Ojcowski Park Narodowy przypada ponad 400. Do najdłuższych jaskiń na terenie Parku należą: Grota Łokietka (320 m.), Ciemna (230 m.), Zbójecka (189 m.), Okopy Wielka Dolna (110 m.), Sąspowska (100 m.), Krakowska (96 m.) z czego dwie pierwsze, najdłuższe, są udostępnione do zwiedzania.
 
ZAMEK W PIESKOWEJ SKALE

 - jeden z najlepiej zachowanych zamków na wyżynie stanowiący niegdyś jedno z ważniejszych ogniw fortyfikacyjnych łańcucha broniącego XIV wiecznej drogi handlowej wiodącej z Krakowa na Śląsk;
 
JASKINIA ŁOKIETKA

 - największa jaskinia na terenie parku (320 m.), mieszcząca się na najwyższym wzniesieniu Doliny Prądnika - Górze Chełmowej (472 m. N.p.m.);

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca
5 dni 320 PLN Sprawdź

Zakwaterowanie

Dom Wycieczkowy

Noclegi w gospodarstwach agroturystycznych, Domach Wycieczkowych, Ośrodkach. Pełne informacje miejsc noclegowych i miejsc wyżywienia zostaną podane po dokładnym ustaleniu terminu i programu.

Wyżywienie

śniadanie, obiad i kolacja (FB)

- wyżywienie: 5 x obiad, 4 x śniadanie, 4 x kolacja

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Własny

- istnieje możliwość zorganizowania transportu przez organizatora - na zapytanie!

Cena zawiera

 - Pilota - przewodnika po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej na czas trwania wycieczki,
 - Wstępy do obiektów turystycznych objętych opłatą,
 - 2 ogniska z pieczeniem kiełbasek,
 - Noclegi: w gospodarstwach agroturystycznych, Domach Wycieczkowych, Ośrodkach. Pełne informacje miejsc noclegowych i miejsc wyżywienia zostaną podane po dokładnym ustaleniu terminu i programu
 - wyżywienie: 5 x obiad, 4 x śniadanie, 4 x kolacja
 - ubezpieczenie NNW,

Cena nie zawiera

 - zwiedzenia Jasnej Góry
 - transportu i opłat parkingowych

Dodatkowe Informacje

- cena obliczona przy grupie minimum 26 dzieci + 3 opieki gratis

UWAGI:
- Koszt obliczony przy aktualnie obowiązujących cenach i w roku 2008 może ulec zmianie!
- Program z przyczyn niezależnych od ECOTRAVEL może ulec częściowej zmianie (mogą nastąpić przesunięcia planowanych wycieczek na inny dzień).
- Program można zmienić i dostosować do oczekiwań grupy. Można wzbogacić go np. o wycieczki rowerowe, zjazdy na linach, wycieczkę na Wawel. Można także skrócić lub wydłużyć wycieczkę.

Galeria

comments powered by Disqus
Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.