w naszej ofercie: 13325 imprez, 6048 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Zielona szkoła na Orawie
Wszystko o tej ofercie wie:

ZIELONA SZKOŁA NA ORAWIE

5 dni, dojazd autokarem

PolskaOrawaOrawka
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja (FB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
13547460
oferta w pdf
  • Szczegóły oferty
  • Zadaj pytanie
  • Oceń ofertę (Ocen: 0)
  • ZAMÓWIENIE WSTĘPNE

Orawka, malownicza miejscowość położona w dolinie rzeki Czarna Orawa, która płynie na pograniczu kotliny Orawsko Nowotarskiej i Beskidu Żywieckiego.
Ze wszystkich stron wznoszą się zbocza pokryte świerkowymi lasami, zaś z punktów widokowych rozciąga się widok na całą Panoramę Tatr, Babią Górę , Jezioro Orawskie, Pieniny i Gorce, Orawa cechuje się niezwykłym pięknem krajobrazu .

Cennym zabytkiem w Orawce jest kościół z XVII w., perełka architektury drewnianej.
Bliskość granicy ze Słowacją (10km.) pozwala zwiedzić Orawę także po stronie Słowackiej.
Atrakcje Orawy to także Babia Góra i Babiogórski Park Narodowy , Muzeum Etnograficzne ze ścieżkami edukacyjnymi, wsie orawskie.

PRZYKŁADOWY PROGRAM (do uzgodnienia)

1 dzień - przyjazd do Ośrodka- obiad lub obiadokolacja (jest to związane z porą przyjazdu)- piesza wycieczka po okolicy , zwiedzenie zabytkowego kościoła z XVII wieku( 500m od ośrodka)wraz z przykościelnym cmentarzem gdzie znajduje się między innymi grób lotników III Eskadry Krakowskiej z II wojny światowej, w pobliżu zabytkowy budynek dawnej farbiarni płócien z zegarem słonecznym.Po kolacji dyskoteka integracyjna

2 dzień - wycieczka autokarowa do Zakopanego -( na drogę dzieci dostają suchy prowiant) -, przejazd przez Chochołów żywy skansen -drewniana wieś na Podhalu przejazd na Bachledówkę , zwrócenie uwagi na artystyczne wykonanie wnętrz w drewnie, zapoznanie się z historią tego miejsca, przejazd do Zakopanego tam zatrzymanie się pod Sanktuarium na Krzeptówkach, Gubałówka, Krupówki oraz Pęksowy Brzyzek -stary cmentarz gdzie spoczywają najbardziej zasłużeni i zafascynowani górami i Zakopanem .
Przejazd pod Wielką Krokiew a następnie do Szaflar na baseny w Termach Podhalańskich, po drodze Ludźmierz i ogrody papieskie powrót do ośdrodka , po kolacji karaoke i batuta do skakania.

3 dzień - piesza wycieczka całodzienna , prowadzi gazda Kazik, piękną widokowa trasą na Danielki i Pająkowy Wierch, opowiada historię i o tradycjach ludu orawskiego , w środku lasu na swojej własności organizuje plenerowe ognisko z kiełbaskami i herbatą, dzieci mają mały piknik , jako dodatkową atrakcją jest przejażdżka na quadzie z gazdą Kazikiem, następnie grupa przechodzi pod Pietę Św. Anny i podziwiając piękną panoramę na Babią Górę i Gorce zwraca uwagę na Europejski Dział Wodny który dzieli nasze wody na zlewające się do Bałtyku i Zlewiska Morza Czarnego.
Powrót na obiadokolację, po kolacji spotkanie z folklorem -pokaz stroju regionalnego oraz degustacja potraw regionalnych(korbacz, oscypek , moskol, oraz coś słodkiego) słuchając muzyki góralskiej

4 dzień - całodzienna wycieczka autokarowa z przewodnikiem do Zubrzycy Górnej i Zawoi ( dzieci dostają suchy prowiant na drogę)zwiedzenie muzeum Etnograficznego połączone ze ścieżką edukacyjną od ziarenka do bochenka lub inną , przejazd na Przełęcz Krowiarki, spacer szlakiem turystycznym przez Halę Śmietanową , odwiedzenie bacówki zapoznanie się z wyrobem i wędzeniem oscypków , można się napić zyntycy i popatrzeć na wypas owiec,
Przejazd do Zawoi do Muzeum Fauny i Flory Babiogórskiego Parku Narodowego
Po obiadokolacji podsumowanie wycieczki oraz zakończenie połączone z dyskoteką.

5 dzień - po śniadaniu pożegnanie z Orawką i wyjazd , dzieci dostają suchy prowiant na drogę powrotną , po drodze zatrzymujemy się w Chabówce aby podziwiać stare parowozy z dawnych lat oraz odwiedzamy Rabkę Zdrój - miasto dzieci i zwiedzamy Muzeum Orderu Uśmiechu. Powrót do swoich domów.

Uwaga - jest możliwość ustalania i wyboru innych wycieczek np:
1. Wyjście na Babią Górę,
2. Przejście Doliną Chchołowską
3. Kościeliską,
4. Morskie Oko,
5. Zamek w Niedzicy

Atrakcje:
* Wycieczki piesze górskimi szlakami m.in. na: Danielki, Pająków Wierch, na Groń Orawski, do Jabłonki na jarmark orawski największy w południowej Polsce (w każdą środę), na Babią Górę itp.
* Ogniska z pieczeniem kiełbasek, dyskoteki, rozgrywki sportowe oraz inne gry i zabawy na boisku sportowym (teren ośrodka ponad 1ha)

Wycieczki autokarowe (płatne):

* Do Słowacji 10 km zwiedzanie Orawskiego Zamku, Demanowskich Jaskiń, rejs statkiem po Jeziorze Orawskim, kąpiel w gorących źródłach,
* Do Zakopanego (ok 30 km) do Zubrzycy Górnej zwiedzanie skansenu połączona ze ścieżką edukacyjną - pieczenie chleba, jak to ze lnem było, malowanie na szkle.
* Do Rabki i Chabówki - zwiedzanie Skansenu Taboru Kolejowego, Park Zdrojowy, Muzeum Orkana; Teatr Rabcio do Wadowic Szlakiem Papieskim wyjazdy na basen kryty do Spytkowic (8 km. od ośrodka).
* Wycieczka w Pieniny nad zalew Czorsztyński - rejs statkiem po zalewie, spływ tratwami flisackimi Dunajcem, ścieżka regionalna-garncarstwo i inne.

Uczestnicy Zielonej Szkoły będą ubezpieczeni w PZU oraz obiekt posiada Gwarancję Bankową w Banku Spółdzielczym Jabłonka.

Po decyzji na pobyt w Ośrodku i uzgodnieniach zostanie sporządzona umowa zawierająca wszelkie uzgodnienia dotyczące pobytu.

Możemy zaproponować krótszą wersję i zrobić do niej kalkulację, ale zawsze to wychodzi drożej i jest mniej atrakcji.

Możemy także zaproponować wycieczkę na Słowacje,Jaskinie Demianowskie i Zamek Książąt Orawskich, ale dzieci musza mieć dowody osobiste lub paszporty albo zdjęcie takie jak do legitymacji do zrobienia listy zbiorczej ,aby móc przekraczać legalnie granice, (w tej wersji są dodatkowe koszty dziecko musi mieć 10 EURO na wejścia do tych obiektów).

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca
5 dni 429 PLN Sprawdź

Kalkulacja dla 45 uczestników + 3 opiekunów gratis.
* UWAGA! Cena obowiązuje przy odległości dojazdu do 100 km. od obiektu, powyżej konieczna nowa kalkulacja kosztów dowozu.

Zakwaterowanie

Gospodarstwo Agroturystyczne

Ośrodek posiada 150 miejsc noclegowych w pokojach 2,3,4 i wieloosobowych, każdy z pełnym węzłem sanitarnym i tv,V-fi na obiekcie

Dysponujemy stołówką ze smacznymi domowymi posiłkami, salą dyskotekową z parkietem i sprzętem nagłaśniającym, salą kominkową, zadaszonym tarasem, zadaszonym miejscem na ogniska, placem zabaw, boiskiem do gry w piłkę, trampolinami, atrakcją są też żywe baranki i kucyk Karina

Wyżywienie

śniadanie, obiad i kolacja (FB)

4 posiłki dziennie: śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja
Pierwszy posiłek obiad, ostatni w dniu wyjazdu śniadanie i suchy prowiant na drogę

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Autokar

* UWAGA! Cena obowiązuje przy odległości dojazdu do 100 km. od obiektu, powyżej konieczna nowa kalkulacja kosztów dowozu.

Cena zawiera

- zakwaterowanie- 4 noclegi
- wyżywienie 4 posiłki dziennie + suchy prowiant na drogę
- wycieczki autokarowe
- bilety wstępów
- dyplomy i pamiątki regionalne,
- ubezpieczenie
- opieka przewodnika
- opieka pilota z biura
- transport

Cena nie zawiera

- świadczeń nie zawartych w ofercie

comments powered by Disqus
Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.