w naszej ofercie: 9108 imprez, 3119 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Rodzaj oferty:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Obóz Młodzieżowy w Grecji 2024 - Zarezerwuj już dziś! Już są! Sprawdź wyjątkową ofertę wyjazdów na letnie obozy młodzieżowe i kolonie w Wakacje 2024! Zapraszamy na Wycieczki Szkolne - Sprawdzone programy wycieczek krajowych i zagranicznych - Osobna wycena na zamówienie - Sprawdź i Jedź z nami » Spraw radość swoim bliskim kupując Bon Podarunkowy! Zrealizuj go przy rezerwacji dowolnie wybranej oferty dostępnej na naszej stronie. Planujesz zwiedzać ciekawe miejsca? Mamy dla Ciebie szczególnie ciekawe oferty Wycieczek Objazdowych. Sprawdź i jedź z nami na wielkie odkrywanie Europy. Poznaj smak prawdziwej przygody na prawdziwej wyprawie. Wszystkie kontynenty czekają na Ciebie. Odkryj raz jeszcze dziewicze miejsca w których człowiek jest tylko gościem w dzikim świecie natury...
Jak sprawdzić wiarygodność Biura Podróży?

Jak sprawdzić wiarygodność Biura Podróży?

Jak sprawdzić wiarygodność Biura Podróży?

Wszyscy chcemy mieć pewność, że nasz wyjazd z organizatorem imprezy turystycznej będzie udany. Dlatego chcemy mieć pewność, że biuro podróży, którego ofertą jesteśmy zainteresowani, działa zgodnie z obowiązującym prawem i posiada odpowiednie zabezpieczenia. Od czego zatem zacząć aby sprawdzić wiarygodność biura podróży?

Centralna Ewidencja Organizatorów Turystyki i Przedsiębiorców Ułatwiających Nabywanie Powiązanych Usług Turystycznych

Najważniejszym miejscem od którego należy zacząć aby sprawdzić wiarygodność organizatora jest Centralna Ewidencja Organizatorów Turystyki i Przedsiębiorców Ułatwiających Nabywanie Powiązanych Usług Turystycznych (CEOTiPT), utrzymywany przez Marszałka Województwa.

Organizatorzy wpisani do tego rejestru muszą spełnić określone warunki, takie jak posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia, posiadanie odpowiedniego kapitału czy też doświadczenie i przeszkolenie personelu.

W ewidencji znajdują się informacje dotyczące firm turystycznych, takie jak:

 • dane kontaktowe (adres, numer telefonu, e-mail)
 • numer licencji wydanej przez Urząd Marszałkowski
 • dane dotyczące ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej
 • dane dotyczące zabezpieczenia finansowego
 • rodzaj oferowanej działalności (np. wycieczki zagraniczne, wyjazdy narciarskie, wycieczki objazdowe itp.)

CEOTiPT ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa konsumentów przed nieuczciwymi działaniami organizatorów i pośredników turystycznych oraz ułatwienie procesu wyboru oferty turystycznej. Konsumenci mogą sprawdzić wiarygodność biura podróży, czy jest ono licencjonowane i posiada odpowiednie zabezpieczenie finansowe. 

Sprawdź nasz wpis: https://ewidencja.ufg.pl/ewidencja/obywatel/wyszukiwanie/43789  

Opinie w internecie o biurach podróży

Opinie w internecie o biurach podróży mogą być pomocne przy wyborze odpowiedniej oferty turystycznej, jednak należy pamiętać, że opinie są subiektywnymi opiniami klientów i nie zawsze odzwierciedlają rzeczywiste doświadczenie z danym biurem podróży.

Jednym ze sposobów na sprawdzenie opinii o biurze podróży jest przeszukanie forów internetowych poświęconych turystyce i szukanie wpisów dotyczących konkretnego biura podróży. Można również znaleźć strony internetowe z opiniami o biurach podróży, które zbierają informacje od klientów.

Należy jednak pamiętać, że opinie z internetu, zwłaszcza te pochodzące z forów, mogą być nieobjektywne, bo często pochodzą od ludzi którzy narzekają, a nie od tych którzy są zadowoleni z usług biura. Dodatkowo, istnieje ryzyko, że opinie mogą być sfabrykowane przez konkurencję, dlatego ważne jest, aby czytać opinie z różnych źródeł i brać pod uwagę całość informacji, zamiast skupiać się tylko na pojedynczych opiniach.

Dlatego ważne jest, by posiłkować się opiniami z różnych źródeł i niekoniecznie sugerować się tylko opiniami pochodzącymi z internetu, warto skontaktować się bezpośrednio z biurem podróży i zasięgnąć opinii wśród znajomych i rodziny, którzy byli z nim wcześniej w podróży.

Skontaktuj się z Biurem Podróży

Zapytaj u źródła - to najprostsze rozwiązanie - zadzwoń, porozmawiaj i poproś o numer wpisu CEOTiPT.

comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2024-06-17
2024-06-14
2024-06-13
2024-06-10
2024-06-03
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="https://www.wycieczkidlaszkol.pl/jak-sprawdzic-wiarygodnosc-biura.html" title="Jak sprawdzić wiarygodność Biura Podróży?" ><img src="http://www.wycieczkidlaszkol.pl/view/images/eco.png" alt="Jak sprawdzić wiarygodność Biura Podróży?" style="vertical-align: middle;" /> Jak sprawdzić wiarygodność Biura Podróży?</a>

 


Zapisz się do naszego Newslettera.

Łap okazje, zgarniaj specjalne zniżki i rabaty.


Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.