w naszej ofercie: 9165 imprez, 3119 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Rodzaj oferty:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Obóz Młodzieżowy w Grecji 2024 - Zarezerwuj już dziś! Już są! Sprawdź wyjątkową ofertę wyjazdów na letnie obozy młodzieżowe i kolonie w Wakacje 2024! Zapraszamy na Wycieczki Szkolne - Sprawdzone programy wycieczek krajowych i zagranicznych - Osobna wycena na zamówienie - Sprawdź i Jedź z nami » Spraw radość swoim bliskim kupując Bon Podarunkowy! Zrealizuj go przy rezerwacji dowolnie wybranej oferty dostępnej na naszej stronie. Planujesz zwiedzać ciekawe miejsca? Mamy dla Ciebie szczególnie ciekawe oferty Wycieczek Objazdowych. Sprawdź i jedź z nami na wielkie odkrywanie Europy. Poznaj smak prawdziwej przygody na prawdziwej wyprawie. Wszystkie kontynenty czekają na Ciebie. Odkryj raz jeszcze dziewicze miejsca w których człowiek jest tylko gościem w dzikim świecie natury...
Anastazewo – Perła Wielkopolski
Polska    Wielkopolska   

Anastazewo – Perła Wielkopolski

Anastazewo – Perła Wielkopolski

Kiedy myślimy o Wielkopolsce, nasza wyobraźnia często kieruje nas do znanych miejsc, takich jak Poznań czy Gniezno. Tymczasem jest jedno miejsce, które choć mniej znane, kryje w sobie całą gamę atrakcji i bogatą historię. Mowa o Anastazewie, miejscowości położonej tuż obok Słupcy, otoczonej przez lasy oraz przepiękne jezioro Powidzkie, które niedawno zostało okrzyknięte najczystszym jeziorem w Polsce.

Położenie i natura

Anastazewo znajduje się w województwie wielkopolskim, na terenie Powidzkiego Parku Krajobrazowego. Jego lokalizacja pomiędzy jeziorami Powidzkim a Budzisławskim czyni z tej wsi idealne miejsce dla amatorów spędzania czasu na łonie natury. Lasów rosnących wokół niej nie tylko sprzyja ciszy i spokoju, ale także oferuje szereg ścieżek i tras rowerowych.

Zabytki i historia

Wielu turystów odwiedza Anastazewo przede wszystkim dla jego zabytkowych budowli i obiektów. Na terenie wsi zachowały się zabudowania dawnej granicy między zaborami pruskim a rosyjskim, świadczące o skomplikowanej historii tego regionu. Dodatkową atrakcją jest stacja kolejki wąskotorowej oraz parowozownia. Chociaż obecnie pociągi kursują na trasie Ostrowo - Gniezno, niegdyś można było podróżować nimi na trasie Gniezno - Powidz - Przybrodzin - Anastazewo. 

Anastazewo było także świadkiem ważnego wydarzenia w historii regionu - potyczki powstańców wielkopolskich z siłami pruskimi, która miała miejsce 28 grudnia 1918 roku. Dzięki niej wieś stała się ważnym punktem w walce o niepodległość naszego kraju.

Inne atrakcje regionu

Anastazewo jest doskonałym punktem wyjścia do innych atrakcji Wielkopolski. Niewiele kilometrów dzieli je od takich miejsc jak:

- Poznań (ok. 80 km) - stolica Wielkopolski z przepięknym Starym Rynkiem, palmiarnią i Ostrowem Tumskim.
- Gniezno (ok. 20 km) - pierwsza stolica Polski, gdzie znajduje się słynna Katedra Gnieźnieńska.
- Biskupin (ok. 40 km) - archeologiczny rezerwat muzealny, prezentujący życie ludzi z epoki żelaza.

Podsumowując, Anastazewo to doskonałe miejsce dla osób pragnących połączyć odpoczynek na łonie natury z poznawaniem historii regionu. A dzięki bliskości innych atrakcji Wielkopolski, można zaplanować cały wakacyjny wyjazd wokół tego urokliwego zakątka Polski.

Sprawdź oferty wypoczynku w Anastazewie: Obóz w Anastazewie

comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2023-12-06
2023-06-15
2023-06-06
2023-02-17
2021-08-26
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="https://www.wycieczkidlaszkol.pl/anastazewo--perla-wielkopolski.html" title="Anastazewo – Perła Wielkopolski" ><img src="http://www.wycieczkidlaszkol.pl/view/images/eco.png" alt="Anastazewo – Perła Wielkopolski" style="vertical-align: middle;" /> Anastazewo – Perła Wielkopolski</a>

 


Zapisz się do naszego Newslettera.

Łap okazje, zgarniaj specjalne zniżki i rabaty.


Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.